Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 00:22 Bu haber 34 kez okundu
 
3600 ek gösterge ve atanamayan öğretmenlerle ilgili hükümetin takipçisi olacağız
CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Deniz mesajında, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin şekillenmesinde en önemli paya sahiptir” dedi.
SİYASET Haberi
3600 ek gösterge ve atanamayan öğretmenlerle ilgili hükümetin takipçisi olacağız

 

Başarı ve motivasyon için öncelikli öğretmenlerimizin mesleki saygınlıklarına uygun yaşam koşullarına sahip olması gerektiğini vurgulayan Başkan Deniz, bu doğrultuda 3600 ek gösterge ve atanamayan öğretmenlerle ilgili sözler başta olmak üzere hükümetin bütün vaatlerinin takipçisi olduklarını belirtti.

Başkan Deniz açıklamasında, “Öğretmenlik bir ülkenin geleceğine dokunan, yaşanacak olan günlerin temelini oluşturan kutsal bir meslek olduğunu kaydeden Başkan Deniz, “Bir ulusu kalplerine, vicdanlarına, görüşlerine, fikirlerine, bilgilerine göre yönlendirebilir, o ulusun evlatlarının geleceklerindeki ışıkları, yol göstericileri olabilirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet sayesinde vatanımızın bir karış toprağında doğan, orada okuyan, çalışan kardeşlerimiz bugün öğretmen olup yurdumuzun herhangi bir yerinde yine vatana ve millete yeni nesiller kazandırabiliyor, ülkemizin geleceğine yön verebiliyorlar. İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde ve fikirlerinin ışığında daha çağdaş ve uygar medeniyetler seviyesine çıkmamız en çok da siz öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır. Eğitim ailede başlayıp, okulda devam ederken çocuklarımızın bu geçiş sürecine katkı koyan, onları geliştiren ve büyüten öğretmenlerimize her daim güveniyor, geleceğimizin daha aydınlık huzur dolu olmasındaki çabalarına inanıyoruz. Bu vesile ile de başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Öğretmenlerimizin ve Öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi

 

Kaynak: Editör: Toplum
Etiketler: 3600, ek, gösterge, ve, atanamayan, öğretmenlerle, ilgili, hükümetin, takipçisi, olacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı