Haber Detayı
09 Mayıs 2021 - Pazar 18:34 Bu haber 186 kez okundu
 
870 Avukat Rize Barosuna Seslendi: Yaşamın Yanında Yer Alın
870 avukat, Rize İkizdere'deki köylülerin taş ocağına karşı verdikleri mücadelenin yanında olduklarını açıklayarak Rize Barosuna seslendi: Bu haksızlığın, ekokırımın, gasbın ve yağmanın karşısında, yaşamın yanında yer alın.
ÇEVRE Haberi
870 Avukat Rize Barosuna Seslendi: Yaşamın Yanında Yer Alın

 

 

 

Rize'nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’ne taş ocağı yapmak isteyen Cengiz İnşaat’a karşı köylülerin mücadelesi devam ederken, Türkiye'deki 64 baroya bağlı 870 avukat İkizdere halkının yanında olduklarını belirterek, Rize Barosu'na çağrıda bulundu. Avukatların imzası ile yapılan yazılı açıklamada, "Rize Barosu’na Açık Çağrı; İkizdere Halkının Yanındayız ve Rize Barosu’nu da Burada Görmek İstiyoruz" denildi.

"İkizdere'nin Sesini Duyun"
Günlerdir Rize İkizdere halkının, adalet taş ocağının altında kalmasın diye, onlara reva görülen barikatın altında oldukları belirtilen açıklamada, "Bir uçurumun kenarından bakıyorlar hepimize, ellerini uzatmışlar ve bizi kurtarmaya çalışıyorlar. Günlerdir kuşlarla, çiçeklerle, arılarla, uçan kuşla bize yaşamı hatırlatıyorlar. Biz burada, bu ormanda yaşamak istiyoruz diyorlar. Yaşamı kendinden bilip çığlık atıyorlar. Onların sesini önce avukatları, gazeteciler, sonra çevre örgütleri duydu. Sonra binler, onbinler.. Sonra onların sesini 64 Baroyu temsilen Baro Başkanları duydu" denildi.


 
'Rize Barosuna Sesleniyoruz: Bizi Uçurumun Kenarından Uyaran Bu Sese Kulak Kesilmeye Davet Ediyoruz'
Bu doğanın yardım çığlığını Rize Barosu'nun duymadığı ifade edilen açıklamada, Rize Barosu Rize halkının sesini duymaya davet edildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Bizi uçurumun kenarından uyaran bu sese kulak kesilmeye davet ediyoruz. Aşağıda imzası bulunan avukatlar olarak Rize Barosu’na sesleniyoruz: Bu uçurumun kıyısında Rize İkizdere halkının sesini duyun. Onların, hak, hukuk ve adalet mücadelesine kulak kesilin. Bu haksızlığın, ekokırımın, gasbın ve yağmanın karşısında, yaşamın yanında yer almaya davet ediyoruz." 

Kaynak: Editör: semra sakarya
Etiketler: 870, Avukat, Rize, Barosuna, Seslendi:, Yaşamın, Yanında, Yer, Alın,
Yorumlar
Haber Yazılımı