Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 00:30 Bu haber 43 kez okundu
 
AKP’ li Vekiller Milletle Alay Ediyor
DEVA Partisi Rize Merkez ilçe başkanı Muhammet Avcı son zamanlarda AKP milletvekillerinin hayat şartlarıyla ilgili açıklamalarına eleştiri getirdi
SİYASET Haberi
AKP’ li Vekiller Milletle Alay Ediyor

DEVA Partisi Rize Merkez ilçe Başkanı Muhammet Avcı, AKP Milletvekillerinin ekonomik şartlarla ilgili demeçlerini eleştirerek bu açıklamaların milletle dalga geçmek olduğunu belirtti. Avcı açıklamasında, “AKP Elazığ milletvekilinden geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara altın tavsiyeler geldi. 1 kg et yiyorsak yarım kg yiyelim. Domatesi 2 kg yerine 2 tane alalım. Kış günü turfanda sebze yemek zaten sağlığa faydalı değil. Kendisi daha önce kombiyi kısmayı tavsiye eden Enerji Bakanımızı ya da zamlara alışmamızı isteyen ama 5 bin TL'lik atkı, neredeyse 10bin TL'lik gözlük kullanan AKP MKYK üyesini örnek almış olmalı” dedi.

Başkan Avcı açıklamasında, “Vatandaşa her fırsatta dişini sıkmasını tavsiye edenler öte yandan kendi lüks yaşamlarından asla taviz vermiyorlar. Vatandaşın parasıyla alınmış milyonluk araçlara biniyor, milyonluk ağırlama bedellerinin faturasını da millete ödetiyorlar. Sadece sarayın 1 günlük maliyeti Sayıştay raporuna göre 10 milyon TL'yi buluyor. El insaf. Hal böyle olunca kaçınılmaz olan kriz kapıya dayanınca da vatan, millet, devlet, din edebiyatı yapıyorlar. Bu Milletin Kutsalları Sizin 3 Güçlük Siyasetinize Alet Edilmeyecek Kadar Değerlidir. Bu ülke bu kötü yönetime mahkûm değildir. Bu millet bıraktığınız bu borç dağının günden güne artmasını izlemeye, bu fakirleşmeye mahkûm değildir. Tez zamanda seçime gitmek ve sizin o doymak bilmeyen gözünüzden, sevmek bilmeyen kalbinizden, saygı göstermek nedir bilmeyen kibrinizden, milletle adeta alay eden sözlerinizden kurtulmak dileğiyle” dedi.

Kaynak: Editör: Toplum
Etiketler: AKP’, li, Vekiller, Milletle, Alay, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı