Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 00:24 Bu haber 34 kez okundu
 
Ardeşen Belediyesi Kendi Encümen Kararını Tanımıyor
CHP Ardeşen Kadın Kolları Başkanı Müjgân Seferoğlu Gültekin, ilçe Belediye encümenin sahilde yüzme kararı aldığı ancak belediyenin bu kararı yok saydığını belirtti
SİYASET Haberi
Ardeşen Belediyesi Kendi Encümen Kararını Tanımıyor


 

 

CHP Ardeşen İlçe Kadın kolları Başkanı Müjgân Seferoğlu Gültekin Ardeşen belediye encümeninin sahilde aldığı yüzme alanı kararını belediyenin yok saydığını kaydetti. Gültekin açıklamasında, “02.09.2021 tarihli Ardeşen Belediyesi meclis oturumunda, Ardeşen Çevre Platformu ve CHP ve İYİ Parti meclis grubunun Ardeşen sahilinin yüzme alanı olarak belirlenmesine yönelik önerge oy birliği ile kabul edilmişti. Ancak; rapor bir ay sonra bize tebliğ edildiğinde kabul edilen konu ret edilmiş gibi gözükmektedir. Meclis tutanakları ve kamera kayıtları kabul edildiğini teyit etmektedir. Yapılan yanlışlığın giderilmesi için Belediye Başkanı ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamamıştır” dedi.

Seferoğlu, “03.11.2021 tarihli meclis oturumuna AKP meclis üyeleri tarafından verilen bir önergeyle Bahar ve Yeniay plajları dışındaki alanların yüzme alanından çıkarılması yönündeki talep AKP meclis üyelerinin oylarıyla meclisten geçmesini sağlamışlardır. Oysaki 02.09.2021 tarihli mecliste görüşülen ve kabul edilen konu, yasa ve yönetmeliklere aykırı ise Belediye Başkanı’nı 5 gün içerisinde gerekçelerini belirterek meclise iadesi gerekirdi.

Bu yönteme başvurmadan alınan kararın değiştirilmesi, 2 ay sonraki meclis gündemine yeniden taşınması doğru değildir. Bu meclisin çalışmasını hiçe sayma ve meclise yapılan bir darbedir. Kamuoyunun ve halkımızın bilgisine sunulur” dedi.

Kaynak: Editör: Toplum
Etiketler: Ardeşen, Belediyesi, Kendi, Encümen, Kararını, Tanımıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı