Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 00:10 Bu haber 61 kez okundu
 
Çay üreticisinden hükümete fiyat tepkisi: "Seçimde bedelini öderler"
Artvin'de çay alım fiyatlarından muzdarip olan bir üretici, açıklanan fiyatlarla para kazanamadıklarını söyleyerek hükümete tepki gösterdi.
EKONOMİ Haberi
Çay üreticisinden hükümete fiyat tepkisi:


 

Çay üreticisinden hükümete fiyat tepkisi: 
 


Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ı bugün dükkanında gören Kemalpaşalı esnaf Medet Yılmaz çay ile ilgili şikayetlerini dile getirdi. Yılmaz, “Bedava alıyorlar, 3 sene önce bunu veriyorum. Rizeli milletvekili var, Giresunlu var, Ordulu var onlar niye orada yatıyorlar niye yardımcı olmuyorlar? Ama seçimde mutlaka bunun bedelini bunlar ödeyecekler. Bu gerçek. Bizimle dalga geçiyorlar” ifadelerini kullandı.

Çay alım fiyatlarına tepkili olan üretici ile vekil arasında geçen konuşma şu şekilde:

Bayraktutan: Problem ne?

Medet Yılmaz: Problem nedir? İki buçuk lirayla 2400 lirayla özel sektörlerle hükümet ortak mı? Ben de bilmiyorum. Anlaşmalıydı ben öyle zannediyorum.

Bayraktutan: Evet

Medet Yılmaz: Anlaşmalıdır, ben öyle zannediyorum ama bedava alıyorlar. Bedava alıyorlar. Bizim çaya yardımcı olsunlar özellikle, Rizeliler özellikle Rizeliler orda yan gelip yatmasınlar. Giresun var Ordu var hiçbiri yardımcı olmuyor. Bir siz geldiniz, Allah razı olsun geliyorsunuz sizi dinleyen yok. Hükümetin çoğunluğu var, daha ne diyelim. Bedava çay alıyorlar bedava, ilgilensinler, MKYK Üyeleri hepsi ilgilensinler, ilgilenmiyorlar dalga geçiyorlar. Akşam televizyonda izledim resmen dalga geçiyorlar.”

Kaynak: Editör: semra sakarya
Etiketler: Çay, üreticisinden, hükümete, fiyat, tepkisi:, "Seçimde, bedelini, öderler",
Yorumlar
Haber Yazılımı