Haber Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 23:47 Bu haber 1165 kez okundu
 
Çervatoğlu: Ne yılbaşıydı, ne de alem yaptık.
Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu algı operasyonu yapılarak basında yargısız infaza dönüştürülen içkili alem ve 17 kişilik piknik organize etti iddiaları hakkında açıklama yaptı.
KÖŞE YAZILARI Haberi
Çervatoğlu: Ne yılbaşıydı, ne de alem yaptık.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde belediyeye ait orman evinde 2 Ocak Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen beraberindekiler ile birlikte piknik yaptığı iddia edilen  ve yapılan jandarma baskının ardından görüntüleri servis edilerek hakkında olumsuz algı yaratılmaya çalışılan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, basında çıkan haberlerle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

"Merhabalar;

Yılın ilk günlerinde yaşanan olaylara ilişkin kısa bir açıklama;
2 Ocak 2021 Cumartesi günü yaşanan olayın kısmen doğru yanları var. Pandeminin önemi ve önlemleri konusunda her zaman yüksek duyarlılık gösteren şahsım, belediye çalışanları, belediye meclis üyeleri ve diğer kurum temsilcileri olarak daha dikkatli olmamız gerekirken gereksiz bir tartışmaya neden olduğumuz için üzgünüz. Tüm pandemi süresince bölgemizde en başarılı çalışmaları yürüten belediyelerin başında geldiğimizi tüm halkımız da bilmektedir.
 
Olay, yansıtıldığı gibi yılbaşı akşamı eğlence düzenleme şeklinde değil, iki gün sonra Cumartesi öğlen saatlerinde açık havada yaşandı ve orada bulunan herkesçe pandemi kurallarına uyuldu.
Olayı biz organize etmedik veya parti vermedik. Çok önceden planlanmış bir keşif ve davete katılım şeklinde olmuştur.
 
Olay bölgesinde belediyemizin de tesisleri bulunmaktadır. Geçmiş dönem belediye yönetimi tarafından DOKA projesi olarak yapılmış, sonrasında bina çürümeye bırakılmıştır. Olayı yerinde inceleme görevi de vardır.
Evet, öğlen saatinde bölgede açık alanda yemek yenildi. Ne alem yapıldı ne de etkinlik.
 
Tek görüntü alan görevli kolluk kuvvetleridir. İlçeden 25 km yukarda bulunan yaylada çekilen görüntüler hızlıca yandaş medya görevi üstlenilerek habere dönüştürülmüş ve servis edilmiştir. Olay çarpıtılarak yayınlanmıştır. Görev için çekmiş oldukları görüntülerin basına bu şekilde kozmik odalarda hazırlanırcasına servis edilmesi de başka bir ayrıntıdır. Tecavüzcülerin açık isimleri ve fotoğrafları bile gizlenirken orada bulunanların isimleri ve görüntülerinin bazı yayın organlarınca açıkça yayınlanması düşündürücüdür.
 
Medyada yansıtılanın aksine olay yerinde tutanak bile tutulmamıştır. Sadece kimlikler toplanmıştır. ”CHP’li başkanın alemi” diye güvenlik güçlerinin görüntülerini kullanarak yalan ve yandaş haberler yapanlara da söylemek isteriz ki orada sadece CHP’liler yoktu yani her siyasi parti görüşünden yurttaşlarımız da vardı. Bu da bizlerin zenginliğidir.
Başkanlıktan önce insanım ve insan kalmaya da devam edeceğim. Çünkü bizim ayakkabı kutucuklarında istiflenmiş milyonlarımız yok, özel izinlerle yapılan 1500 kişilik düğünlerimiz yok, ziyafet verecek saraylarımız yok, özel toplantılarımız yok, ahlaksızlığımız veya yolsuzluğumuz yok. Başkanlık odasının kapısını sökerek başladığımız görevde halkımızdan hiçbir gizli saklımız yok.
 
Bizleri fırsat kollayarak, bu tür komplo ve kurgularla yıpratabileceklerini sananlar bilsinler ki, yılmadan halkımızla birlikte halk için çalışmaya, dostların arasında, güneşin sofrasında bulunmaya devam edeceğiz.
 
Ercüment Şahin Çervatoğlu
Kaynak: Editör:
Etiketler: Çervatoğlu:, Ne, yılbaşıydı,, ne, de, alem, yaptık.,
Yorumlar
Haber Yazılımı