Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 14:31 Bu haber 321 kez okundu
 
CHP'den Erdoğan'ın sözlerine tepki! 'Takur tukur' sözüne 'patır patır' yanıtı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyelere ilişkin “Milletimiz de bunlara 'Takur tukur belediyeler, çukur mukur yollar' diyor” sözüne karşılık CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan yanıt geldi. Torun, “İşi gücü bırakıp belediyelerimize saldıracağınıza, patır patır dökülen iktidarınıza çare arayın” dedi.
SİYASET Haberi
CHP'den Erdoğan'ın sözlerine tepki! 'Takur tukur' sözüne 'patır patır' yanıtı

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Twitter hesabından Erdoğan’a yanıt verdi. Torun, “Evet; bizim belediyelerimiz size rağmen tıkır tıkır çalışıyor. Milletle inatlaşmıyor, millet için inadına hizmet ediyor. İşi gücü bırakıp belediyelerimize saldıracağınıza, patır patır dökülen iktidarınıza çare arayın” dedi.
 
 
Torun, Erdoğan’ın CHP’li belediyeleri ‘karalamaya’ çalıştığını belirterek, “Belediyelerimizi karalamak için beş poşet çöpten medet umacak kadar aciz hale gelenlerin yaptığı, ucuz siyasettir. Ülkeye verdiğiniz zararı temizlemek, çöp toplamak kadar basit olmayacak ama ona da talibiz. Bu millete dert olmak size nasip oldu, derman olmak bize nasip olacak” diye vurguladı.
NE OLMUŞTU? 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP il başkanları toplantısında CHP’li belediyelerin başlattığı “Tıkır tıkır çalışıyoruz” kampanyasını eleştirdi. 
 
"MEĞER BUNLAR ŞEHİRLERİMİZİ YIKMAYA GELİYORMUŞ"
 
Türkiye'nin gelecek asrını düşünürken, şehirlerin yeniden 25-30 yıl öncesine döndüğünü görmekten üzüntü duyduklarını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"İstanbul ve İzmir başta olmak üzere CHP'nin yönetimindeki büyükşehir ve ilçe yönetimleri vatandaşlarımıza hakkıyla hizmet etmek yerine, yeniden çöp, çukur, çamur devrini hortlatmışlardır. Bir de utanmadan çıkıp 'tıkır tıkır çalışıyoruz' demezler mi? Milletimiz de bunlara cevabını şöyle veriyor, 'Takur-tukur belediyeler, çukur-mukur yollar, çer-çöp mahalleler, çap-çamur sokaklar.' Lafa geldiğinde ülkeyi yönetmeye talip olanlar, daha temel belediye hizmetlerinin bile altından kalkamıyorlar. Seçimlerde bunlar, 'yıkmaya geliyoruz' derlerken biz siyasi bir değişimi kast ettiklerini sanmıştık. Meğer bunlar şehirlerimizi temizliği ile yol, su ve kanalizasyon alt yapısıyla, sosyal hizmetleriyle yıkmaya geliyorlarmış."
 
 
CHP'Lİ BELEDİYELER #TıkırTıkırÇalışıyoruz # KAMPANYASI BAŞLATMIŞTI
 
CHP'li büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri sosyal medya hesaplarından belediyelerin çalışmalarının yer aldığı videolar yayınlayarak kampanya başlattı.
 
Videolarda, "Bizim belediyeler tam da söz verdiği gibi kadın istihdamını öncelikli hale getirdi", "Bizim belediyeler vatandaşın en temel beklentilerini çözmeden çılgın, mega, ultra projelerle kaynakları heba etmiyor, biriken sorunları teker teker çözüyor", "Askıda Fatura uygulamasıyla bizim belediyeler bir yardım köprüsü kurdu. Kimdir, kimlerdendir diye bakmadan, ayrım gözetmeden ihtiyacı olan hanelerimizin faturalarını yardımsever vatandaşlarımızın ödeyebildiği sıcacık bir köprü. İşte bizim belediyeler tıkır tıkır çalışıyor" deniliyor.
Kaynak: Editör: semra sakarya
Etiketler: CHP'den, Erdoğan'ın, sözlerine, tepki!, 'Takur, tukur', sözüne, 'patır, patır', yanıtı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı