Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 22:13 Bu haber 46 kez okundu
 
DEVA Partisi Kurucu Başkanı Erdoğan, Dualarla Toprağa Verildi
Dün vefat eden Muhasebeci Mali müşavir,gönül adamı Siyasetçi ve aynı zamanda 2020 yılında Rize Deva Partisi kurucu il Başkanlığını yürüten Metin Erdoğan Derepazarı İlçesine bağlı Esentepe Köyünde toprağa verildi.
YAŞAM Haberi
DEVA Partisi Kurucu Başkanı Erdoğan, Dualarla Toprağa Verildi

Geçen yıl yakalandığı amansız hastalıklarla mücadele eden ve dün Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vefat eden Erdoğan’ın için Rize Sahil caminde öğle namazı sonrası Cenaze namazı kılındı.

Cenazeye ,Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Baş  Danışmanı Rize eski Milletvekili Hasan Karal, Milli Parti Genel Başkanı Muhammet Uzun, Rize Valisi Kemal Çeber,Rize Belediye Başkan Rahmi Metin, Cmhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Zerdeci, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Çiftçi ,STK Başkanları oda Başkanları muhasebeciler ve çok sayıda vatandaş katıldı..


 
Merhum Erdoğan’ın için Esentepe köyünde kılınan cenaze namazının ardından cenazesi aynı köyde aile kabristanlığında toprağa verildi.

 

Metin Erdoğan Kimdir?

 

1962 yılında Rize’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Rize’de tamamladı. 1984 yılında KTÜ Giresun Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan Erdoğan, 1993 yılında Anadolu Üniversitesi’nde İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nü tamamladı.


Meslek hayatına 1986 yılında Serbest Muhasebeci olarak başladı. Hâlen Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Orta derecede Rusça ve İngilizce bilmekte. Evli ve dört çocuk babasıdır.


 
 

Metin Erdoğan’ın siyasi tercihi ne olursa olsun, yıllarca Rize’de dürüstlüğün simgesi olarak çok önemli bir konumda görevini layıkıyla yerine getirmistir…

Kaynak: Editör: semra sakarya
Etiketler: DEVA, Partisi, Kurucu, Başkanı, Erdoğan,, Dualarla, Toprağa, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı