Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 13:20 Bu haber 341 kez okundu
 
NASA açıkladı! Dünyanın sonu ne zaman gelecek?
NASA'nın araştırma ekibinin tespitlerine göre, Dünya'nın sonunun gelmesine bir milyar yıl var. Tarihler 1,000,002,021'i gösterdiğinde oksijen miktarı yaşanamayacak seviyelere inecek.
DÜNYA Haberi
NASA açıkladı! Dünyanın sonu ne zaman gelecek?

NASA, dünyanın sonunun ne zaman geleceğini açıkladı. Bir araştırma ekibi Güneş'in zamanla Dünya'daki oksijeni tüketerek yeryüzünün yaşanamaz hale geleceğini tespit etti. Araştırma ekibinin sonuçlarına göre Dünya'nın sonunun gelmesine bir milyar yıl var.

"OKSİJEN MİKTARI YAŞANAMAYACAK SEVİYELERE İNECEK"

NTV'de yer alan habere göre, makalede, Güneş ışınları nedeniyle yerküre oksijenleşiyor. Ancak oldukça yavaş olan bu süreç günlük yaşamı etkilemiyor. Yapılan modellemede günümüzden tam 1 milyar yıl sonra yani tarihler 1,000,002,021'i gösterdiğinde oksijen miktarı yaşanamayacak seviyelere inecek.


Araştırma ekibinden Kazumi Ozaki, geliştirdikleri modeli 400 bin kez çalıştırdıklarını söyledi. Dünya yaklaşık 2.5 milyar yıl önce oksijen zengini bir gezegen olmuştu.

KARBON SALINIMI PANDEMİ ÖNCESİ DÖNEMLERE GERİ DÖNDÜ

Oksijensizleşmeye bir milyar yıl var ancak insanlığın önündeki en büyük tehlike küresel ısınma ve beraberinde getirdiği iklim değişikliği.Kovid-19'un getirdiği kısa süreli normalleşme etkisini yitirdi. Karbon salınımı Kovid-19 öncesi dönemlere geri döndü.

Dünya sanayi öncesi döneme göre 1.5 derece daha sıcak.

Kaynak: Editör: semra sakarya
Etiketler: NASA, açıkladı!, Dünyanın, sonu, ne, zaman, gelecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı