Haber Detayı
24 Aralık 2021 - Cuma 23:36 Bu haber 196 kez okundu
 
O Caddeye Prof. Dr. Mehmet Haberal Adı verildi
Rize’nin Pazar ilçesinde Bir süredir kamuoyunda konuşulan Porf. Dr. Mehmet Haberal’ın ismi Pazar’da bir caddeye verildi.
GÜNDEM Haberi
O Caddeye Prof. Dr. Mehmet Haberal Adı verildi

 


HABER:CEVAHİR TOPALOĞLU

Önergenin oylamasında Önergeye  Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi İsmail Odabaş, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri Selçuk Vatandaş, Arif Bayraktar, Mustafa Memoğlu, Hasan Telatar, Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mehmet Engin, Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Leyla Veyisoğlu, Dursun Güneş ve Belediye Başkanı Ahmet Basa olumlu oy kullanırken, Ak Parti Belediye Meclis Üyelerinden Mustafa Kurt  ile Burak Yıldız çekimser kaldı. yukarıdaki oylamaya göre, Karadeniz caddesi adı ‘Porf. Dr. Mehmet Haberal Caddesi’ oldu. Karar meclisin Temmuz ayı meclis toplansında oy birliği ile alındı.

Bağımsız Pazar Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Engin tarafından 01.09.2020 ve 43 sayılı kararı ile verilen önerge de Prof. Mehmet Haberal’ın isminin Deniz Caddesine verilmesi o caddenin eski Belediye Başkanı Macit Fikret Basa’ ya verilmiş olması nedeniyle kabul edilmedi.

Ardından, MHP Pazar Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Odabaş’ın 05.07.2021 tarihinde Karadeniz Caddesinin isminin İlçemizin yetiştirmiş olduğu değerli bilim adamı Prof. Dr. Mehmet Haberal’a verilmesi için verdiği önerge de yapılan oylama oy çokluğu ile kabul edilmişti.

Kaynak: Editör: Toplum
Etiketler: O, Caddeye, Prof., Dr., Mehmet, Haberal, Adı, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı