Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 21:48 Bu haber 101 kez okundu
 
Rizespor Bayan Futbol takımı Süper Ligde
Türkiye Futbol federasyonu bayan futbol takımı kuran diğer süper lig takımları gibi Çaykur Rizespor kadın futbol takımının kadınlar süper liginde mücadele edeceği kararını verdi.
SPOR Haberi
Rizespor Bayan Futbol takımı Süper Ligde

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, kadın futbol takımı branşı kuran Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Altay, Hatayspor ve Çaykur Rizespor’un en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verdiğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


 
 

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 20.09.2021 tarihli toplantısında, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar almıştır.

FIFA ve UEFA’nın çok önemsediği ve yeni düzenlemeler getirdiği bu branşta yeni bir yapı oluşturulması kapsamında, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan kulüplerimize kadın futbolu branşı açma planları sorulmuş ve 6 Süper Lig kulübümüz 2021-2022 sezonundan itibaren takım oluşturarak liglere katılım sağlayacağını bildirmiştir.

Bu çerçevede Federasyonumuza yazılı başvuruda bulunan Altay, Hatayspor, Çaykur Rizespor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor Süper Lig kulüplerimizin kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verilmiştir. Liglerin düzenlenmesi, yapısı ve statülere dair hazırlıklar en kısa sürede tamamlanarak kamuoyuna duyurulacaktır."

Kaynak: Editör: semra sakarya
Etiketler: Rizespor, Bayan, Futbol, takımı, Süper, Ligde,
Yorumlar
Haber Yazılımı