Haber Detayı
31 Aralık 2021 - Cuma 21:26 Bu haber 320 kez okundu
 
Servet Avcı Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevinden istifa etti
Mansur Yavaş'ın ABB Başkanı olduktan sonra göreve getirdiği Servet Avcı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Anket AŞ. yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa etti.
SİYASET Haberi
Servet Avcı Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevinden istifa etti

 


Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduktan sonra göreve getirdiği Servet Avcı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Anket AŞ. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyordu.

GERGİNLİKTEN GELEN İSTİFA
Yeni Ufuk'un haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Özel Kalem Müdürü Yüksel Aslan ve bazı belediye meclis üyeleri ile gerginlik yaşayan Servet Avcı'nın bundan dolayı görevinden istifa ettiği belirtiliyor.

"GEREĞİNİ YAP"
Servet Avcı'nın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Anket AŞ.'de alınan birtakım yönetim kurulu kararlarını imzalamaması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın Avcı'ya "Kararları imzalamayacaksan gereğini yap" dediği iddia edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın bu direktifi üzerine "gereğini yapan" Servet Avcı, Anket AŞ. Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etti.

SERVET AVCI KİMDİR?
1965 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1989’da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Başbakanlık Basın Müşavirliği’nde çalıştı. 1988-89 yıllarında o zamanki adı Bizim Ocak olan Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirildi. 1992’de daha sonra Alperen Ocakları’na dönüşecek olan Nizam-ı Alem Ocakları Kurucu Genel Başkanı oldu.

1995-2003 yılları arasında BBP’de Genel Başkan Yardımcılığı, 2006-2009 arasında ise MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. BBP’ye yakın Gündüz gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği ve başyazarlık görevlerinde bulundu. Bizim Ocak, Nizam-ı Alem Ocakları ve Türkiye Günlüğü dergilerinde yazıları yayımlandı.

Kaynak: Editör: Toplum
Etiketler: Servet, Avcı, Ankara, Büyükşehir, Belediyesi'ndeki, görevinden, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı