Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 12:21 Bu haber 704 kez okundu
 
Üreterek kalkınmalıyız
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Malatya 7. Olağan Kongresi’nde konuştu.
SİYASET Haberi
Üreterek kalkınmalıyız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Malatya 7. Olağan Kongresi’ne online katıldı. Programda konuşan Karamollaoğlu, konuşmasına, Bitlis’in Tatvan ilçesinde gerçekleşen helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

BİZ BU ÜLKENİN HARCIYIZ
Millî Görüş’ün Hakk’ı üstün tutan bir görüş olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Sadece kendi memleketimize değil, bütün dünyaya saadet getirmeyi hedefliyoruz. Ama öncelikle saadeti kendi ülkemizde getireceğiz. Biz, şu an ülkemiz için bir gayretin içindeyiz. İlk hedefimiz; ‘Yaşanabilir Türkiye’ için çalışmaktır. Millî Görüş olarak, Erbakan’ı Anma Programı’nda bütün siyasi partileri bir araya getirdik. Bu, önemli bir adımdır. Biz bu ülkenin harcıyız. Bu ülkeye en büyük hizmeti Millî Görüş ve Saadet Partisi verecektir.” ifadelerini kullandı.  


 
ÜRETEREK KALKINMALIYIZ
Ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendiren Karamollaoğlu, “Geçim sıkıntısı ciddi bir boyut kazandı. İşsizler zaten geçinemiyor. Çalışanlar da geçinecek kadar bir ücret alamıyor. Çiftçimiz, esnafımız, emeklilerimiz rahat bir geçim imkânına sahip değil. Ama bir kesim rahat yaşıyor. Bu ülkede yaşayanların yüzde 70’i rahat yaşayamıyor. Bunun çözümü için  üretime yönelik her türlü yatırıma destek vermek gerekiyor. Burada tarıma çok büyük önem vermek gerekiyor. Tarım arazilerimizin çoğu ekilmiyor. Ayçiçeği ithal ediyoruz. Şeker fabrikalarını kapattık, şeker ithal ediyoruz. Onun için en önemli meselemiz üreterek kalkınmaktır. Biz sanayileşmeden ayağa kalkamayız. İşsizliği çözemeyiz.” şeklinde konuştu.

2 MİLYON MÜSLÜMAN KATLEDİLDİ
Şahsiyetli bir dış politikanın uygulanması gerektiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Biz Hakk’ı üstün tutmuş bir siyasi partiyiz.  50 yıldır bu görüşü savunuyoruz.  Bütün dünyada Hakk’ın üstün tutulması gerekiyor. Çifte standart olmayacak, tekebbür olmayacak. Aynı zamanda, insan haklarına, demokrasiye ve fikir hürriyetine özen gösterilmelidir. Türkiye bir bocalamanın içinde bulunuyor. ABD’nin Irak’ta sebep olduğu ortam ortada bulunuyor. Şimdi, Papa Irak’a gidiyor. Orada Hıristiyanlar mesaj veriyor. Peki, orada Müslümanlara ne olacak? ABD orada 2 milyon Müslüman’ı katletti. Onun vebali ne olacak? Suriye, Libya, Yemen’in durumu ortada! Müslümanlar olarak bir araya gelip konuşacağımıza, birbirimizle kavga ediyoruz. Bütün ülkelerle bir araya gelmeliyiz. ABD, Rusya, Çin’le nasıl bir araya geliyorsanız Müslüman ülkelerle bir araya gelmelisiniz. Biz bütün İslam ülkelerini kucaklamalıyız. Dünyada yeni bir güç dengesi oluşturabiliriz.”

Kaynak: Editör: semra sakarya
Etiketler: Üreterek, kalkınmalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı